Magyarországi németek elhurcolásának emléknapja – január 19.
„79 éve több mint kétszázezer német ajkú magyar állampolgár sorsa pecsételődött meg. Közel 167 ezer embert elűztek hazájából, megfosztva őket vagyonuktól és állampolgárságuktól.” Ritter György Emlékezzünk a Koncz-testvérek pályaművével a mai emléknapon! 1946-ban ezen a napon indultak az első vagonok Budaörsről. Nagykovácsiba a kitelepítés májusban ért el. Megosztás
A beágyazáshoz másoljuk és illesszük ezt az URL címet a WordPress honlapba
A beágyazáshoz másoljuk és illesszük ezt a kódot a honlapunkba